ok

Sepetim

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır...

Toplam0.00

Üye Girişi
Sipariş Takip
Sepetim0
Sepetim:0
0

Çiçeklerin Dili

Çiçeklerin Bizi Anlattıkları

İnsanlar nasıl dilleri yardımıyla birbirleri ile konuşurlarsa, çiçeklerde renkleri ile kainatla konuşurlar. İnsanlarda çiçeklerin bu özelliğini kullanarak çoğu zaman birbirlerine söylemek istedikleri şeyi çiçekleri ve renklerini kullanarak yapmışlardır.

Ayçiçeği

Saf ve temiz düşünceyi, aşırı hayranlığı ve özel bir aşkı simgeler.

Bergamot

Fiziksel ve psikolojik olarak ferahlatıcı etkisiyle dikkat çeken bergamot, bulunduğu mekana da ruhsal olarak aynı etkiyi bırakır. Doğada ferahlığın ve rahatlamanın simgesidir.

Beyaz Gül

Saf duyguların ve masumiyetin simgesidir. Gülün sevgiye adanan genel anlamının yanı sıra, sevginin en saf, en masum halini anlatır.

Kırmızı Gül

Aşkın en tutkulu halini, tutkuyla birine bağlanmayı anlatır. Aşk, kırmızı gülle daha da anlamlıdır.

Zeytin

İnsanlar arasında bazen tatsız durumlar, aşılması gereken sıkıntılar yaşanır. Binlerce yıldır insanlar barışmak istediklerinde birbirlerine zeytin dalı uzatır. Zeytin, yapıcı olup barışmak isteyenlerin hep yanındadır.

Kırmızı Karanfil

Çiçeklerin en fazla ifade ettiği şey sevgidir. Çiçek gibi güzel bir şey için bu elbette hiç şaşırtıcı değildir. Ancak kırmızı karanfil sevginin daha dostça ve arkadaşça olanını ima etmektedir.

Lale

Pek çok çiçek gibi genel olarak aşkı ifade eden lale, diğer türleriyle aşka ve sevgiye dair daha çeşitli anlamlar ifade eder.

Leylak

Saf gençlik ve masumiyet anlamına gelir. Beyaz leylak saflığın ve temizliğin simgesidir. Mor leylak ilk aşkı simgeler. Tarla leylağı bağışı ve yardımseverliği simgeler.

Manolya

Manolya çiçeği itibarı, saygınlığı, asaleti ve görkemli güzelliği anlatır.

Cennetkuşu

Neşeyi, görkemi ve heyecanı simgeler.

Mor Menekşe

Kırmızı ve mavi rengin karışımından oluşan bu renklerin taşıdığı anlamda keskin ve nettir. Karşınızdaki kişinin duyguların netliğinden emin ve yoğun duygular içerisindeyseniz menekşeler tam size göredir. Kırmızı kadar sevgi dolu ve mavi kadar ilahi bir sevginin birleştiği sevgi yumağı menekşenin çiçeklerinde toplanmıştır.

Orkide

Çiçeklerin dilinde aşkın karşılığı orkidedir! Sevdiğimiz insana bizim için ne kadar özel ve güzel olduğunu ifade etmek için orkideden daha iyi bir seçim olamaz.

Papatya

Genel anlamıyla temiz bir kalbin simgesi, güzel ve içten duyguların ifadesidir.

Pembe Gül

Aşık olunan kişiye aşkı ifade etmenin en tatlı yoludur. Pembe gül, "pembe gönlüm sende" diyerek aşkımızı tek bir söz bile söylemeden bizim yerimize dile getirir.

Pembe Nilüfer

Aydınlanma ve maneviyatı temsil eder.

Pembe Karanfil

İçtenlik günümüzde en zor bulunan şeylerden biridir. Pembe karanfil bu kıymetli ve bulunması zor duygunun en güzel ifadesidir.

Sardunya

Birlik ve beraberliğin, karşılıklı destek olma halinin çiçeklerin dilindeki karşılığı sardunyadır. Birine sardunya vermek, "İçin rahat olsun, her zaman yanındayım" demektir.

Sarı Gül

Sevginin en sıcak olanını ifade eder. Giderek kuvvetlenecek yakınlığı vurgular.

Zambak

Neşeli ve nazik bulduğumuz birine, bunu bizim yerimize zambak söyler! Beyaz zambak iffeti ve bekareti simgeler. Turuncu zambak hırsı temsil eder. Sarı zambak gösterişli anlamına gelir. Vadi deki zambak sevimlilik ve saf bir kalbi temsil eder

Yasemin

Özel ve güzel çiçekler arasında yer alan yaseminler, özellikle deniz kenarlarında burnumuza çarpan keskin güzel kokusu ile kendini büyülemektedir. Yaseminler tüm güzellikleri içinde barındıracak ne varsa hepsini simgeler. En önemli taşıdığı anlam, güzel ve çekiciliktir. Yaşadığınız birliktelikte bir çekiciliğe ve güzelliğe vurgun iseniz ifade edebilme açısından kelimeler sustuğunda yaseminler derin kokusu ve güzelliği ile bunu dile getirmek için yeterli olacaktır.

Yozgat İmaj Çiçek Evi (0 354 212 78 68) - Yozgata Çiçek Gönder - Yozgatta Çiçekçi

ÖZEL ÜRÜNLER

Özel Ürünler Sizin için özel olarak seçilmiş ve hazırlanmış ürünler.
Yozgat İmaj Çiçek Evi (0 354 212 78 68) - Yozgata Çiçek Gönder - Yozgatta Çiçekçi

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Güvenli Alışveriş Sitemizden yapacağınız alışverişlerinizde SSL Güvenlik sistemi uygulanmaktadır.
Sipariş Takip

SİPARİŞ TAKİP

Sipariş Takip Siparişlerinizi anbean sitemizden takip edebilirsiniz.
Hızlı Teslimat

HIZLI TESLİMAT

Hızlı Teslimat Siparişlerinizi istediğiniz zamanda sorunsuz teslim ederiz.
7/24 İletişim

7/24 İLETİŞİM

7/24 İletişim Dilediğiniz zaman yanınızdayız.
Müşteri Memnuniyeti

Canlı ve Taze

Canlı ve Taze Müşteri memnuniyetini en üst safhada tutmak bizim işimiz.